Az AEDIH konzorcium találkozóján vendégeskedtek a Déli ASZC Bereczki Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum diákjai, akik bemutatták Irrigenius elnevezésű fejlesztésüket.
Az AEDIH Hackathon a tervezett tavaszi időszakban nem kerülhetett megtartásra, mivel a jelentkező diákokból, hallgatókból álló csapatok tagjainak a diplomaleadási, érettségi és egyéb tanulmányi kötelezettségei miatt nem sikerült egy közös, a résztvevők többsége számára alkalmas 24 órás idősávban megállapodni, azonban külön egyeztetett időpontokban a bemutatkozni kívánó csapatok számára egyéni lehetőséget biztosítunk az ötletek élő prezentációjára. Ennek keretében nagy örömmel fogadtuk a bajai Déli ASZC Bereczki Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola diákjait: Csordás Dominik, Kántor Tamás és Mészáros Zoltán, témavezetőik: Hágen András és Kákonyi Zsolt Ferenc kíséretében.
A bemutatott rendszer ötletessége, funkcionalitása, technikai kivitelezése és várható gyakorlati adaptálhatósága szempontjából megfelelt az AEDIH felhívásának, így azt a projekt jelenlévő vezető szakemberei továbbfejlesztésre javasolták, és amennyiben a jövőben termékké formálódik, szívesen segítenek a gazdálkodói és szaktanácsadói kapcsolatok kialakításában.
A kreatív Irrigenius csapat egy Arduino Uno mikrokontroller alapú automatizált öntözőberendezés prototípusát mutatta be, ami egy talajnedvesség-mérőből, egy hőmérséklet és páratartalom-mérőből, illetve egy fényintenzitás-mérőből tevődött össze. Ez a bemutató példány igény szerint, akár további szenzorokkal, egységekkel bővíthető. Alapja egy távolról vezérelhető modul, ami programozható és időzíthető. Jelenleg a modul vezérléséhez az Ewelink applikációs rendszert használják, amit a későbbi fejlesztések függvényében bármely más applikációval helyettesíthetnek. A tervezésnél fő szempont volt, hogy egy viszonylag bonyolult, több összetevőből álló, komplex technikai háttér mellett minél egyszerűbb kezelhetőséget biztosítsanak a felhasználók részére. A prototípus működése két programozási logika elvén alapul, miszerint ha nem süt a nap, és száraz a talaj, akkor a szivattyú bekapcsol, illetve, nem süt a nap, de a hőmérséklet és a páratartalom elér egy meghatározott értéket, akkor is bekapcsol a szivattyú, annak érdekében, hogy ne száradjon ki a talaj, és a kultúrnövény fenológiai fejlődése töretlenül folytatódjon, ne legyen stresszes időszak a növény életében.