Ugrás a tartalomra

Online képzésen mutattuk meg, milyen a digitalizáció megvalósítása az állattenyésztésben

csurjazs küldte be időpontban

"A digitalizáció megvalósítása az állattenyésztésben" című középszintű online képzést tartottunk április 29-én délelőtt.
 

A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar szakemberei április 29-én, 9-től 12 óráig mutatták be az állattenyésztésben alkalmazott agrárdigitalizáció legújabb trendjeit a résztvevőknek.
 

Az előadók sorrendben Dr. Lencsés Varga Erika, Dr. Tempfli Károly és Dr. Húth Balázs, az Állattudományi Tanszék munkatársai voltak.

A Magyarországon február óta fennálló járványügyi helyzet miatt online oktatásra hívtuk az érdeklődőket, akik előadóink segítségével átfogó képet kaptak az agrárdigitalizáció kihívásairól és lehetőségeiről, a digitalizáció szerepéről a baromfi-, a szarvasmarha- és a sertéstartásban, valamint az állatjólét és állategészségügy témakörökben.

A program első előadója Dr. Lencsés-Varga Erika egyetemi docens volt, aki az "Állatjóllét, állategészségügy javítása digitális eszközökkel" című prezentációját tartotta meg.

Felsorolta a haszonállatok jóllétének szempontjait, megmutatta, hogy valósítható meg az állatjóllét javítása digitális eszközökkel. Kitért az egyedi azonosítás előnyeire, a transzponderek működésére, valamint arra is, hogy a járásminta alapján gépi tanulással kombinálva azonosítani lehet az egyedeket baromfi esetében is.

Másodikként Dr. Tempfli Károly egyetemi docens következett, ő a "Digitalizáció a sertéstartásban" című előadását osztotta meg az online térben hallgatókkal.

 

Harmadikként Dr. Húth Balázs tanszékvezető egyetemi docens ismertette az előadását "Digitalizáció az állattenyésztésben – A precíziós szarvasmarhatartás szakmai összefüggései" címmel.