A digitális technológiák bevezetésére irányuló beruházások eszközigényével kapcsolatos finanszírozási feladatok széleskörű pénzügyi ismereteket igényelnek a mezőgazdasági vállalkozóktól. Különösen fontos, hogy a fejlesztési döntések megalapozottan és megbízhatóan szülessenek.
Éppen ezért a vállalkozások jövedelem- és költségszerkezetének vizsgálatára és értékelésére egy olyan mezőgazdasági beruházásértékelő eszköz kerül kialakításra és felhasználásra, amely a gazdaságok pénzügyi tervének ellenőrzésére használható. A kalkuláció segítségével a pénzügyi terv bizonytalan elemei is könnyen azonosíthatók.
Az üzemszerkezeti adatokból (hektár, átlagos állatlétszám) a program kiszámolja az átlagos jövedelmezőséget és a várható cash-flow-t. A számításokhoz elsősorban a tesztüzemi rendszerből származó ágazati költség- és jövedelemadatokat használja fel, de a kalkulált kimeneti értékek pontosíthatók az adott üzemről rendelkezésre álló információkkal.
Január 11-én Gödöllőn 9.30-tól szaktanácsadók számára kerül megrendezésre az AgrárKözgazdasági Intézet (AKI) munkatársai által tartott képzés, amelyhez előzetes regisztráció szükséges: https://intro.aedih.hu/form/kepzes-jelentkezes
Ameddig a jelentkezési űrlapon elérhető az adott képzés listaeleme, addig tudunk regisztrációt fogadni (férőhely kapacitásunk függvényében).
Helyszín: a GAK oktató terme, a MATE gödöllői Campusán: https://maps.app.goo.gl/arEgF14by1KGUP2y6
Tematika:
- A Tesztüzemi Rendszer adatainak felhasználása a mezőgazdasági vállalkozások hitelképességi vizsgálatához
- A Tesztüzemi Rendszerből származó információk jellemzői
- A Cash-flow (becslő) kalkulátor bemutatása
- Alapfelület: Meglévő ügyfél/kalkuláció űrlaprész; Új ügyfél/kalkuláció” űrlaprész; Növénytermesztés, állattenyésztés űrlaprész; Módosítás/Értékadás űrlap
- Eredményfelület: Érzékenységvizsgálat; Korrekciós mátrix; Export; Mentés és Ablakok bezárása
Térkép: